Seleccionar página

9 nga mbrojtësit më të mirë të dyshekëve të papërshkueshëm nga uji

Ne përfshijmë produkte që mendojmë se janë të dobishëm për lexuesit tanë. Nëse blini përmes lidhjeve në këtë faqe, ne mund të fitojmë një komision të vogël. Këtu është procesi ynë.

 • Opsioni më i mirë i frymëmarrjes: Linenspa Dyshek Encensement
 • Pambuku më i mirë organik: Pllakbeds Pambuku Organik Pambuku Protector
 • Hypoallergenic më i mirë: Premium më i sigurt Premium Hypoallergenic Protector i papërshkueshëm nga uji i papërshkueshëm nga uji
 • Provat më të mira të gabimeve: Prova e Bug Bed Bedding Beddding & amp; Premium i papërshkueshëm nga uji Premium Zippered
 • Mbrojtja më e mirë: Ultrablock Ultraplush Premium Dyshek Protector i papërshkueshëm nga uji
 • Gama më e mirë e madhësisë: Lucid Premium Rayon nga Bamboo Jersey Dyshek Protector
 • Makineria më e mirë: Tastelife Mbulesa mbrojtëse e dyshekut të papërshkueshëm nga uji Mbrojtja
 • Opsioni më i mirë i bambusë: Mbrojtësi i dyshekut Bamboo Utopia
 • Më e mira me një garanci 10-vjeçare: Mbrojtësi i dyshekut Vekkia

Si të zgjidhni një mbrojtës të dyshekut të papërshkueshëm nga uji

Ekzistojnë disa konsiderata që një person duhet të bëjë përpara se të zgjidhni një mbulesë dyshek të papërshkueshëm nga uji, duke përfshirë:

 • Materialet: Disa individë mund të preferojnë pëlhura natyrale dhe Materialet që janë të buta në lëkurë dhe pa frymë. Për shembull, materiale të tilla si leshi natyror mund të ndihmojnë një person të bjerë në gjumë dhe të rregullojë temperaturën e trupit të tij. mund ta mbyllë plotësisht atë me një mbyllje zip. Një mbrojtës i dyshekut nuk kërkon zakonisht pastrim specialist, por një person mund të preferojë të blejë atë që thotë posaçërisht se është i larë me makinë.

Këto mund të përfshijnë:

Pro

 • Mbrojtja nga lëngjet trupore dhe derdhjet
 • Mbrojtja nga gabimet dhe marimangat
 • Mund të ndihmojë në zbutjen Simptomat e alergjisë
 • është praktike
 • Mund të jetë e zhurmshme për të fjetur pasi materiali i papërshkueshëm nga uji mund të shtypë
 • mund të ndihmojë në zgjatjen e jetëgjatësisë së një dyshek, që do të thotë se një person mund të presë më gjatë para se ta zëvendësojë atë. Se shkrimtari i këtij artikulli nuk i ka provuar këto produkte. Të gjitha informacionet e paraqitura janë thjesht të bazuara në hulumtime dhe të sakta në kohën e botimit. Zips mbyllen. Mund të strehojë dyshekë deri në 12 inç (in) të thellë. >

 • Një majë e lëmuar që është pa zhurmë dhe hipoallergjike

Mbrojtësi vjen në shtatë madhësi, dhe njerëzit mund ta pastrojnë atë në lavatriçe dhe tharëse. Tani

Protector dyshekësh pambuku organik të pllakave

pambuku më i mirë organik

Ky mbrojtës i dyshekut raportohet se përbëhet nga pambuku organik i çertifikuar në krye dhe një shtresë poliuretani mikro-të hollë në pjesën e poshtme. < /p>

Prodhuesi shprehet se është 100% i papërshkueshëm nga uji dhe mbron nga derdhjet, njollat dhe marimangat e pluhurit.

Mbrojtësi i dyshekut vjen në 12 madhësi dhe është i larë me makinë.

https://harmoniqhealth.com/al/ Dyqani tani

Premium më i sigurt premium hipoallergenik i papërshkueshëm nga uji i papërshkueshëm nga uji

Hypoallergenic më i mirë

Pjesa e sipërme e këtij mbrojtësi përbëhet nga një material pambuku hipoallergenik, me një shtresë poliuretani nën të . > Allergenet

 • Bakteret
 • Kompania gjithashtu e rekomandon atë për njerëzit me alergji, astmë ose ekzemë.

  isshtë i përshtatshëm për larjen dhe tharjen e makinerive.

  Mbrojtësi është në dispozicion në shtatë madhësi dhe ka një garanci 10-vjeçare. Prova e Bug & amp; Entrusement i papërshkueshëm nga uji Premium Zippered Dyshek

  Proofi më i mirë i gabimeve

  Ky mbrojtës i dyshekut ka një shtresë të sipërme pambuku Terry dhe një shtresë të poshtme të membranës poliuretani. Ajo e mbyll të gjithë dyshekun me mbyllje zip.

 • Bedbug-Proof
 • isshtë në dispozicion në katër madhësi dhe është i larë me makinë. Hypoallergenic më i mirë

  Prodhuesi pretendon se mbështetja e papërshkueshme nga uji në këtë mbrojtës të dyshekut siguron 65% më shumë mbrojtje sesa markat dhe rojet e tjera kundër:

  • Urina
  • Aksidentet PET
  • Lëngjet
  • derdhjet
  • Shtresa e sipërme përbëhet nga mikro-verour. > Lucid Premium Rayon nga Bamboo Jersey Dyshek Protector

   Gama më e mirë e madhësisë

   Ky mbrojtës i dyshekut përbëhet nga 70% Rayon nga bambu dhe 30% pambuk. >

  • alergenet
  • isshtë makina e larë dhe vjen me një garanci 15-vjeçare. Dyqan tani

   Tastelife me ujë të papërshkueshëm nga uji i papërshkueshëm nga uji i papërshkueshëm nga uji Mbrojtësi i mbrojtjes

   Makina më e mirë e lavdërueshme

   Ky mbrojtës i dyshekut përbëhet nga 80% pambuk dhe 20% poliester. Prodhuesi thotë se nuk përmban vinyl, retardantë zjarri ose kimikate të tjera. madhësitë, të cilat mund të strehojnë dyshekë deri në 18 në thellësi. H4>

   Ky mbrojtës i dyshekut përbëhet nga 70% poliester dhe 30% Rayon nga Bamboo. >

  • pluhuri i provës
  • Hypoallergenic
  • Makinë e larë
  • në gjashtë madhësi. -Garancia e Year

   Ky mbrojtës i dyshekut përbëhet nga 90% pambuku Terry dhe 10% Rayon.

   The Compan Y thotë se mund të mbrojë dyshekun nga lëngjet trupore, përfshirë urinën dhe djersën.

   Produkti vjen në gjashtë madhësi dhe është i larë me makinë. Ajo gjithashtu ka një garanci 10-vjeçare. Dyqan tani

   Pyetjet e bëra shpesh

   Këtu, ne shikojmë disa pyetje të zakonshme rreth mbrojtësve të dyshekëve të papërshkueshëm nga uji.

   Si Deni Unë pastroj një mbrojtës të dyshekut të papërshkueshëm nga uji? Një nxehtësi më e lartë e larjes mund ta bëjë materialin e papërshkueshëm nga uji më pak efektiv ose madje të parandalojë që ai të jetë i papërshkueshëm nga uji. Mbrojtësi i dyshekut menjëherë, duke u kujdesur që të ndjekë udhëzimet e kujdesit të prodhuesit.

   Sa mbrojtës të dyshekëve të papërshkueshëm nga uji duhet të kem? Në këtë mënyrë, nëse njëra ka nevojë për pastrim, tjetri mund ta zëvendësojë atë.

   Këshillat e gjumit

   Përveç gjetjes së një mbrojtësi të rehatshëm të dyshekut, miratimi i praktikave të higjenës së gjumit mund t’i ndihmojë njerëzit të përmirësojnë gjumin e tyre. Ata mund ta bëjnë këtë duke:

  • duke synuar të shkojnë për të fjetur dhe të zgjohen në të njëjtën kohë çdo ditë
  • duke siguruar që dhoma e gjumit të jetë e errët, e qetë dhe relaksuese
  • Sigurimi që dhoma gjumi është një temperaturë e rehatshme
  • Heqja e pajisjeve elektronike, siç janë TV, kompjuterë dhe telefona celularë
  • Shmangia e konsumimit të vakteve të mëdha dhe kafeinës para shtratit
  • Ushtrimi rregullisht
  • Përdorimi i teknikave të menaxhimit të stresit, të tilla si ndërgjegjja, meditimi, ose yoga

  mund të ndihmojnë në mbrojtjen e dyshekëve nga lëngje të ndryshme, përfshirë urinën dhe djersën.

  Shumë mbrojtës të ndryshëm të dyshekëve të papërshkueshëm nga uji janë në dispozicion për të blerë në internet, dhe opsioni më i mirë do të varet nga mënyra e jetesës dhe preferencat e një personi. > Lajmet Mjekësore Sot ka udhëzime të rrepta ndihmuese dhe tërheq vetëm nga studimet e rishikuara nga bashkëmoshatarët, institucionet e kërkimit akademik dhe revistat dhe shoqatat mjekësore. Ne shmangim përdorimin e referencave terciare. Ne i lidhim burimet parësore – përfshirë studimet, referencat shkencore dhe statistikat – brenda secilit artikull dhe gjithashtu i rendisim ato në seksionin e burimeve në fund të artikujve tanë. Ju mund të mësoni më shumë rreth asaj se si ne sigurojmë që përmbajtja jonë është e saktë dhe aktuale duke lexuar politikën tonë editoriale .

  • Shin, M., et al. (2016). Efektet e rrobave për veshje të gjumit dhe shtratit në gjumë në temperaturat e ambientit prej 17 ° C dhe 22 ° CHTTPS: